Demokracia sa ľahko môže stať vládou darebákov

Nemecko záchrancom EÚ? Každá krajina EÚ dáva príspevok do spoločného rozpočtu. Nový nemecký kancelár O.Scholz na jednej z posledných zahraničných ciest zmienil sa o nemeckej pomoci pre krajiny EÚ, povedal “Nemecko si je vedome svojej zásady prinášať pre EÚ vysoký príspevok na financovanie rozpočtu EÚ z ktorého profitujú iné krajiny a nie Nemecko. Preto sa môže riešiť vývoj v južnej Európe, tak ako možno sledovať dlhý hospodársky rozmach vo východnej Európe, ktorý sa ešte dlho neskonči.“ Možno takto čítať medzi riadkami, že aj Slovensko je závisle na príspevku Nemecka. Netreba tu pripomenúť, že darovanému koňovi na zuby nepozeraj?

Slovenský europoslanec M.Šimečka (PS) bol zvolený za jedného zo 14 podpredsedov Európskeho parlamentu (EP). Za kandidáta ho navrhla liberálna skupina Obnovme Európu. Šimečka získal 494 hlasov a stal sa historicky prvým Slovákom vo funkcii podpredsedu EP.

Šimečku III. môžeme vidieť ako súčasť línie ideologicky vyhraneného klanu šimečkovcov. Jeho dedo sa progresívne nadchýnal marx-leninským pokrokom, jeho otec sa nadchýnal Václavom Havom a George Sorosom a syn, Michal Šimečka, sa nadchýna liberálnym multikultúrno-neomarxistickým progresivizmom. Šimečka je známy, že „kampaňuje za európske“ – teda nie suverénne – Slovensko. Taktiež fanaticky presadzuje podriadenosť národných (členských) štátov pod kuratelu Európskej únie. Chápať Šimečkov kariérny postup ako úspech Slovenska je preto pritiahnuté za vlasy. Je to len a len úspech ultra liberálno-progresivistického ducha, ktorý národné štáty a konzervatívne hodnoty systematicky likviduje.

Po zvolení Šimečka povedal „Veľmi si vážim dôveru poslankýň a poslancov z celej Európy, ktorí ma dnes zvolili.“

Na jeho zvolenie reagoval europoslanec Uhrík, ktorý povedal „Úprimne, nečudujem sa, väčšiu progresívnu vtierku v EÚ nenájdete. Takto si slniečkari v Bruseli budú môcť odfajknúť, že tú pozíciu dali raz za 20 rokov aj ‚Slovákovi‘. Dali a vlastne aj nedali, lebo Šimečka je asi taký Slovák ako ja Číňan. Summa summarum: Aká únia, taký Šimečka. Z toho spolku nás už veľa dobrého nečaká“, okomentoval Šimečkov kariérny postup na sociálnej sieti.  Viac na https://skspravy.sk/eu/michal-simecka-ma-skalp-podpredsedu-ep-uhrik-sa-necuduje-vacsiu-vtierku-nenajdete/

Prezidentka dostala „vianočnú nádielku“ Prezidentka je v českom prostredí obľúbená. Začalo ti to ešte v čase pred a po zvolení politickou náklonnosťou Schwarzenberga a M.Zemana. Pre české politického prostredia je vzorom a nám ju závidia. Čakalo sa, že tento menšinový názor sa časom prelomí. Začiatkom roku 2022 Marek Stoniš, šéfredaktor Reflexu v článku „Prezidentka Čaputová kráľovnou (ne)svobody“ zviditeľnil ideovú charakteristiku prezidentky, s ktorou sa stotožňuje väčšina ľudí na Slovensku.   

„Stačí nám k tomu málo – postaviť na šporák liberálne demokratický ­hrniec, nakrájať a nahádzať do neho čo najviac vzletných fráz o etike, morálke, zodpovednosti, osoliť ho sociálnou súdržnosťou, slušnosťou, EÚ, prikoreniť humanistickým odkazom Václava Havla, všetko riadne premiešať – a eintopf ((v jednom hrnci všetko) splynie modernej slušnej štátničky majú hotové“.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o prezidentke viac, nech poslúži odkaz: https://www.reflex.cz/clanek/komentare/111027/marek-stonis-prezidentka-caputova-kralovnou-ne-svobody.html

Influencer (z anglického slova influence po slovenský vplyv) je označenie pre osobnosť známu na sociálnych sieťach alebo iných sociálnych médiách, ktoré prostredníctvom nahraného obsahu (autorské videa), ktoré ovplyvňujú názory alebo chovania významného počtu ľudí.

V poslednej dobe je tu nový typ – knižný influencer. Takto niektorí excentrici chcú vzbudiť vo verejnosti „knižnú“ nadradenosť. V preklade to znamená, že točia videa o tom, čo treba čítať, ktorý spisovateľ je cielene ideovo vyhraneny, ktorý nie je v protismernom nazeraní na svet. Ako príklad možno uviesť autorku (lepšie by znelo „obeťou“) J.D.Rowlingovu ktorá nesmie byť podľa knižnej influerky čítaná. Dôvod je prostý, ona (influenerka) si mysli, že spisovateľka považuje ženu za ženu a muža za muža, a to nie je moderné či progresívne, proste nie je to cool. Alebo iná „novota“, aby sme Štedrý deň prežívali uvedomelo moderne bez kapra, lebo chov kapra spôsobuje uhlíkovú stopu a my ako spoločenstvo EÚ sme prijali plán rozpačitý Green Deal. 

V takýchto prípadoch, v čase „liahnutia“ influenerov normálny (zdravý) rozum (väčšiny) nie je schopný chápať, skôr je to provokácia z rozmaru, ktorý ideovo zasmraďuje verejný priestor a možno aj duševné zdravie spoločnosti.   

Nemecká vláda zložila sľub. Vládu tvorí osem žien a osem mužov. Noví ministri zložili prísahu do rúk predsedkyne Spolkového snemu Bärbel Basové. Ta najprv ministri v pléne predstavila a prečítali sľub, ktorý od nich vyžaduje prácu pre blaho obyvateľov a dodržovanie zákonov. Potom noví členovia vlády po jednom pred Basovou predstúpili a sľub potvrdili a prehlásili, že prisahajú. Súčasťou prísahy bol voliteľný dodatok „ k tomu mi pomáha Boh“.

Spoločnosť sa nebezpečné rozdeľuje ...  v súčasnosti je rozdelená na očkovaných a neočkovaných. Aj v čase núteného stavu boli demonštrácie u nás, ale aj v mestách západnej Európy proti očkovaniu. Otázka znie, chodili ľudia demonštrovať proti očkovaniu?  Nechodili !!! Je dobre, že sa nájdu aj takí, ktorí chodia demonštrovať proti šikane a obmedzovaniu slobody z dôvodu protichodnosti informácii o očkovacích sérach. Je Djokovičov prípad niečím nepodstatným alebo ma svoje politické pozadie?            

Na zamyslenie. Zmnožujú sa náhody, alebo je to postupná erózia politiky Hlas-SD. Najnovšie strana nevidí dôvod rozhodovať o zmluve s USA v referende. Je to úloha politikov a ústavných orgánov, aby takúto zmluvu vyrokovali v prospech Slovenskej republiky a nezaťažovali ňou občanov,” oznámila názor strany hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

HLAS-SD nepochopil gesto SMER-SD. Preto rany pod pás sú ranou do radov opozície a tým aj 4/5 ľudí, ktorí majú nedôveru ku vláde, čo hraničí s nárastom vplyvu súčasnej moci, podpore liberálnych myšlienok, vzbudzovanie úcty k V.Havlovi. Takéto verejne teatro dáva otázku, je HLAS-SD na správnej koľaji?

Aj politicky amatér postrehol, že P.Pellegrini „smeruje“ do ovčiara koalície. Chce hrať ľúbivu hru, aby pre každého bol žiadaný. Takto dáva o sebe signál, že stráca politickú súdnosť, ktorá ho časom vyšplechne zo strany za hranice politiky. Tam si do sýta môže jazdiť na svojom traktore a pri káve lúštiť krížovky. Neohlásené stretnutie s prezidentkou, výrok o opozícii, že sú dezolanti, dostáva neúmerný priestor v médiách, čím začína sa jeho opozičná hradba rozrušovať. Pre úplnosť treba povedať, že po tomto „výbuchu“ strana zmenila názor, rozhodla sa hlasovať so Smerom.   

Česká televízia je krok pred RTVS. V čase pnutia Ruská federácia a svet na Slovensku sa predháňajú Korčok a Naď v informovaní o situácii na Ukrajine, vieme o postojoch EÚ, NATO a USA. Akosi zanikajú informácie neskreslené o postojoch RF. Preto prekvapila ČT24, ktorá dopoludňajších hodinách 26.6.v priamom prenose zabezpečila prenos prejavu ministra RF S.Lavrova. 

Terminátor mal dopravnú nehodu. Známy herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér „terminátor“ Arnold Schwarzenegger mal 22.1. v Prahe dopravnú nehodu. Riadil „najväčší“ sedem litrový americky SUV Dodge RAM. Jedna žena, ktorá riadila Toyotu skončila po nehode v nemocnici so zranenou hlavou, sám nebol poranený. 

K príhode sa hodí pripomenúť poznámku. Schwarzenegger bol guvernérom najvplyvnejšieho štátu Kalifornia, ktorá sa radí podľa ekonomických ukazovateľov ako 8 najbohatší štát sveta. Ako guvernér bol zástancom globálnej ekologickej politiky, ale osobne ma vozidlo, ktoré ma spotrebu 18l/100 km. Zaráža, že verejne deklaroval spojenectvo so švédskou aktivistkou G.Thunbergerovou, čo vyvoláva spätne zmiešane pocity.