Ignorácia je koreňom a pôvodcom všetkého zla

Platón

 „Fašizmus dneška nemá navonok s tým minulým nič spoločného. Žiadne uniformy, žiadne pochody so zdvihnutou rukou. Nie, ten dnešný je moderný, rafinovane zabalený a predávaný pomocou PR ... ale ten duch, ktorý za ním stojí – totálna kontrola, vykorisťovanie, cenzúra, mediálny gleichschaltung, klamstvo, utláčanie, výbojné vojny, ten je rovnaký. Väčšina ľudí to nevidí, je plne oslnený propagandou.“

 Nacistický termín Gleichschaltung alebo „koordinácia“ bol proces nacifikácie, ktorým Hitler a nacistická strana postupne vytvorili systém totalitnej kontroly a koordinácie všetkých aspektov nemeckej spoločnosti a spoločností okupovaných nacistickým Nemeckom „od hospodárstva a obchodných združení až po médiá“, napísal Umberto Eco o fašizme.

Chudoba ma viac alternatív - chudobní nie sme len bez peňazí. S chudobou ide ruka v ruke obmedzená zdravotná starostlivosť, (aj SR?) vzdelanie  či bývanie. No čoraz väčšmi problémom je i chudoba lásky.

Stále väčšie ceny chudobným nepomôžu. Ohrození okrem ľudí na okraji spoločnosti sú rodiny s deťmi, osamelí seniori či zdravotne postihnutí ľudia. Hranica chudoby je cca 600 tisíc ľudí s príjmom do 424€, pri rodine s dvoma deťmi do 14 rokov do 900€.   Ak na Slovensku je 1,4 mio dôchodcov, tak na Slovensku máme 43 % dôchodcov, ktorý žijú v chudobe. Vďaka stúpajúcej inflácii a cenám energie, dôchodcovia budú upadať do kapitalistickej chudoby. 

Vláda môže pripraviť mnohých ľudí o domy a byty? Je to cielená akcia, tvrdí V.Stěpán, energeticky expert, „podozrievam vládu, že cez vysoké ceny energii, cez pripravované zvýšenie zdanenia na trhovú hodnotu nehnuteľnosti a cez obrovskú infláciu  ako dôsledok cien, pripravia milióny ľudí o domy a byty. A ja by som chcel veriť, že to nie je cielená akcia vlády. Ale zatiaľ ma všetko vedie k tomu, že je to cielená akcia“.        

Scholz v Číne, s očakávaním bola sledovaná cesta kancelára najsilnejšej ekonomiky Nemecka v Číne. Cesta mala dať odpovede, či ekonomika ma nasledovať politiku, alebo opačne. Ak by to sa potvrdilo, tak takáto ideológia je pre EÚ cesta do politickej záhuby. Či chceme alebo nie, musíme uvedomiť si, že Čína je tu a aj bude, netvárme sa, že môžeme Činu nebrať v úvahu. V prípade, že áno, treba týmto trúfalcom pripomenúť, že Čína si toto „gesto“ našej svojvôle nevšimla.  

Nemci dostanú ochranu na ochranu spotrebiteľov a podniky pred dosahmi prudko rastúcej inflácie v celkovej sume 65 mld € na opatrenia, ktoré zahŕňajú návrhy na rozšírenie zliav na verejnú dopravu a daňové úľavy vo výške 1,7 mld € pre 9 tisíc energeticky náročných podnikov. Štát počíta so šekmi pre študentov a dôchodcov a so zvýšením príspevku na bývanie.                

Prieskum dôveryhodnosti politikov  Voľby vyvolali zemetrasenie v prieskume o nedôvere členov vlády. Na vzorke 1017 respondentov v období od 2. do 8, novembra (po voľbách) previedla agentúra Focus pre TV Markíza prieskum. Do teraz vrcholom nedôvery bolo 63 %, ktorú požíval V.Mečiar v roku 2002. V najnovšom prieskume iba 7 ministrov zo 16 malo nedôveru pod 63 % !!?? Rekordéri, ktorí prekonali Mečiara boli Krajniak 65%, Milanová 65%, Lengvarský 68%, Budaj 71%, Heger 73%, Mikulec 76%, Naď 77%, Remišová 81% a neskutočne zabodoval Matovič s 88% nedôverou a 11% dôverou. My voliči sme sa nádejali, že 63% nedôvery zostane na veky neprekonané.   

  • Milan Krajniak (Sme rodina) 31 % dôvera / 65 % nedôvera • Andrej Doležal (nom.Sme rodina) 30% / 55% • Vladimír Lengvarský (nom. OĽANO) 29 % / 68 % • Eduard Heger (OĽANO) 26 % / 73 % • Rastislavov Káčer 24 % / 48 % • Karel Hirman 24 % / 51 % • Ján Budaj (OĽANO) 24 % / 71 % • Ján Horecký 23 % / 51 % • Natálii Milanovej (OĽANO) 21 % / 65 % • Viliam Karas 20 % / 51 % • Samuel Vlčan (nom. OĽANO) 20% / 62 % • Jaroslav Naď (OĽANO) 20 % / 77 % • Roman Mikulec (OĽANO) 19 %/ 76 % • Štefan Holý (Sme rodina) 16 % / 58% • Veronika Remišová (Za ľudí) 16 % / 81 % •  Igor Matovič (OĽANO) 11 % / 88 % • 

 

J.Baránek reagoval na súčasnú klímu v spoločnosti „Priatelia, počas režimu komunistov v osemdesiatych rokoch som chodil na výsluchy kvôli tomu, že sme proklamovanú slobodu slova nemali. Keď tvrdili, že je tu sloboda slova, bola to lož, Dnes máme média, týždenníky, mesačníky ako napríklad Zem a vek, ktoré sú nezávislé a tie sú ostrakizované, je snaha ich marginalizovať, sú hejtovanie, lebo nositeľ oficiálnej pravdy, ktorá je zrejme vytesaná niekde  do žuly, iný názor nechce prijať – či to už bolo počas covidu, či to je počas rusko-ukrajinského konfliktu. Garantujem vám, že dnešná civilizácia by nebola dnešnou civilizáciou, keby sme slobodu slova nemali. Ak chceme mať na Slovensku demokraciu, každý musí dostať priestor, pokiaľ to nie je vojnový štváč alebo pokiaľ nevyzýva na násilie. Neexistuje kultúrna hranica, ani politická hranica, kde by mali byť ostatní cenzurovaný. Týka sa to všetkých alternatívnych médií.“

Jám Baránek, politický analytik      

 

Greta Thunbergova(znovu) prehovorila, horlivá v „ponuke“ deťom, aby nechodili do školy, aby nepoužívali lietadla, do Ameriky cestovali plachetnicou,, aby radšej sa vrhli do umeleckej deštrukcie ničenia slávnych obrazov. K týmto „aktivitám“ pridala vydanie zborníka The Climate Book. V ňom pokračuje v šírení „overených“ návrhov planetárnych bludov a dezinformácii o ničení planéty. Gréta uvedením na trh šokovala novým poznaním, že je na čase zvrhnúť kapitalizmus. „Je to systém definovaný kolonializmom, imperializmom, útlakom a genocídou, prevádzaným tkv. Globálnym Severom a k nahromadeniu bohatstva“ povedala Gréta.                                                                                                     

Maličkosť, ktorá ma svoju vypovedaciu hodnotu  Poľsko sa nevzdáva a nevzdáva sa ani Maďarsko. My neexistujeme. Naši politici nie sú viditeľní, pretože sa neodvažujú nič povedať. Možná je to horšie, možná to nie je nedostatkom odvahy, možná nemajú čo povedať. Vo svojom nedávnom texte významný americký pravicový komentátor Ch.Caldwell diskutuje o dnešnom Rusku a prirovnáva ho, i keď na rozdiel od našich politikov vidí mnoho odlišnosti ku Sovietskemu zväzu. V článku zaujal maličkosť. Píše, že „sovietske impérium zahrňovalo východoeurópske krajiny Poľsko a Maďarsko“. To má pravdu, ale je smutné, že už si vôbec nespomenul ak už nie na Slovensko či Česko, ale ani na Československo. To ako keby pre svet sme zmizli.

Poľsko partnerom Maďarska do nepohody  Poľsko sa postaví proti akýmkoľvek opatreniam európskych inštitúcií, ktorých cieľom by bolo nespravodlivo pripraviť ktorýkoľvek členský štát EU o finančné zdroje únie. EK Budapešti blokuje približne 6 mld € z fondu obnovy po pandémii covidu, a to z rovnakých dôvodov súvisiacich s korupciou. Pritom Maďarsko je krajinou, ktorá sa s EK nedohodla na pláne použitia týchto prostriedkov.

Vlastenectvo je v súčasnosti potrebné? V nápore zdrvujúcej politickej korektnosti a tkz. liberálnej demokracie vidíme, ako nám pred očami miznú všetky tradičné hodnoty, rodina ako základ ľudskej pospolitosti sa nahrádza umelo vynucovanou LGBT ideológiou i praxou, vsugeruje sa nám názor, že slovo národ je mŕtve a namiesto neho sa majú použiť výrazy ako Európan či svetoobčan. V mene tejto tézy sa vygumovávajú dôležité národné historické odkazy a tlieska sa multi-kulti invázii kdekoho a odkiaľkoľvek. Mnoho ľudí si uvedomuje význam spätosti s jasnými kultúrnymi koreňmi, nesúci v sebe zjednocujúce adjektívum vlastenecký. Nie je to nijaký vypätí socializmus, tobôž útok na iné, odlišné kultúry. Naopak je to obrana hodnôt, z ktorých vychádzala naša štátnosť, jazyk, slovesnosť, kultúra v najširšom zmysle slova.  

Vlastenectvo by malo byť prirodzenou hradbou odporu k odnárodňovaním a unifikačným tendenciám EU, ktorá nás ekonomicky a kultúrne kolonizuje a oberá náš národ o sebavedomie  a hrdosť na tradície , pretože to prekáža eurokraci v pohodlnom ovládaní, nie štátov, lež stád, napísal P.Žantovský, český novinár, publicista, komentátor a vysokoškolský pedagóg.     

Počet obyvateľov planéty v auguste bol 7,97 mld ľudí. Hranica 8 mld bola prekročená na jeseň. Pre predstavivosť, keby sa 8 mld ľudí presťahovalo do jedného mesta s hustotou osídlenia akú ma Manhattan, zabraná plocha by bola vo veľkosti dnešného Ekvádor. Celkový svetový dlh ľudí, štátov a podnikov bol v roku 300 biliónov $, čo činí tri a tri štvrte miliónov dolárov na osobu. Pre porovnanie Poľsko žiada od Nemcov vojnovú reparáciu vo výške 1,3 bilióna €.

Don Quijote získal dizajnový Oscara 2022 Najnovšie vydanie románu Dômyselný rytier Don Quiijote de la Mancha z vydavateľstva Spolku svätého Vojtecha získalo ocenenie Rot Dot Award v kategórii komunikačný dizajn. Autorom grafického návrhu  publikácie je štúdio grafického dizajnu Pergamen v Trnave. Autorom ilustrácii je ak.maliar Miroslav Cipár. Ocenené dielo bolo vybrané zo 3647 dizajnérskych projektov od tvorcov z 30 národov svete.       

Výkrik do tmy v podobe vážneho varovania  - štatistiky uvádzajú, že 23% dopravných nehôd je spojené s alkoholom. To znamená, že z bývajúcich 77% je spôsobené tými „hajzlami“, ktorí pijú balené vody magnézia Mattoni, sódy, energetické nápoje, džúsy, čaje a iné „sračky“. Dajte si na nich pozor, spôsobujú 3x viac nehôd!!! (mobil WhatsApp)

... na záver čriepka z MS - na MS v Katare sa dejú futbalové prekvapenia. Maroko ako futbalová rozvojová krajina porazila v súčasnosti futbalového velikána Belgicku 2:0. Ako odpoveď z „radosti“,  v belgických a holandských mestách vzbĺkli pouličné násilnosti. „Revolucionármi“ neboli domáci ale príslušníci severoafrických skupín obyvateľov bývajúce v Holandsku a Belgicku. Všetko bolo dotvorené horiacimi autami, rozbitými oknami, proste násilie na úkor multikulturnej harmónii ako príspevok prisťahovaleckého obohacovania „kultúr“ v oboch krajinách. Futbalové víťazstvo pôvodnej materskej krajiny migrantov nad ich súčasnou domovinou viedlo cez frustráciu. Nie je to poodhalenie, ako oni pociťujú svoje city voči Európanom?  Možno nie je to náhoda, že „boje“ sa odohrávali aj v centre Bruselu. Ešte lepšie by bolo, keby tieto nenávistné chovania „pohli“ politikmi sídliaci v centrále EU.

... po zápase  Saudská Arábia – Argentína (2:1) v Rijáde prepustili 700 väznených osôb. Reflexiou na „dar“ tamojšieho vladára je možné si domyslieť takéto konanie aj u nás. Bolo by na zamyslenie, aby sme do nášho trestného poriadku po vzore Saudov pridali ku paragrafu 363 dodatok.

Ak v Saudskej Arábii kráľ reagoval na výhru, u nás NR SR po výhre na MS napr. s Maďarskom alebo Ruskom bola by tiež udelená milosť. Takto ak zaostávame s nimi vo futbale, tak aspoň v právnej oblasti by sme s nimi „držali“ krok a svet si nás možná všimol, že existujeme a sme.