Proces proti vysielateľovi Fox News stroskotal. Mediálna spoločnosť za to platí obrovské milióny, taký je záver sporu.

 

V spore o ohováranie medzi pravicovou americkou spravodajskou stanicou Fox News a spoločnosťou Dominion, ktorá vyrába hlasovacie zariadenia, dosiahli sporené strany dohodu na poslednú chvíľu. Oznámil to sudca vo Wilmingtone v štáte Delaware, kde sa mal začať očakávaný proces za ohováranie. Fox News musí zaplatiť Dominionu 787,5 miliónov dolárov.

Všetko začalo, keď  spoločnosť Dominion zažalovala Fox News v marci 2021 za nepravdivé obvinenia z podvodu s voličmi v prezidentských voľbách v roku 2020 o odškodné 1,6 miliardy dolárov. Spoločnosť obviňuje vysielateľa zo šírenia nepravdivého tvrdenia, že hlasovacie zariadenia Dominion boli použité na manipuláciu prezidentských volieb v roku 2020 – aj keď predstavitelia a moderátori Fox News veľmi dobre vedeli, že obvinenia sú nepodložené.

Fox News tvrdí, že vysielateľ iba informoval o obvineniach vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa a jeho vtedajších právnikov Rudyho Giulianiho a Sidneyho Powella bez toho, aby ich považoval za svoje. Vysielateľ sa spolieha na prvý dodatok americkej ústavy, ktorý chráni slobodu prejavu a slobodu tlače.

Tu je potrebné sa zastaviť, a popremýšľať, či prezidentské voľby v roku 2020 neboli ozaj zmanipulované, tak ako to tvrdí D.Trump?

D.Trump sporom dokázal sebe a svetu, že je človekom, ktorý si je svojou morálkou absolútne istý z prostého dôvodu, že pre ňu môže aj trpieť.

 

https://www-morgenpost-de.translate.goog