Robím túto prácu už 30 rokov, nikdy som nevidel takýto trh, aký je teraz. Jedná a o krízu "molekúl". Došlo nám všetko – ropa, plyn, uhlík, meď, hliník ... Západ už nemá nič, len katastrofálne dlhy a nadchádzajúca sa hyperinflácia. Rusko ma pritom všetko. Najviac môže malé dlhy splácať zo svojho ľavého zadného vrecka a to i zlatom. K tomu Západ potrebuje dobyť Rusko. Za týmto účelom Západ pretvoril Ukrajinu do dnešnej podoby. Rusko sa zatiaľ v súčasnej udalosti behom dvoch desaťročí Putinovej perestrojky dokonale pripravilo finančne, ekonomicky a vojensky.

 

Ak ma civilizácia prežiť, Západ sa bude musieť zmieriť s porážkou a následne pristúpiť na niekoľko dekádový pokles životnej úrovne, aby mohli splatiť gigantické dlhy, ktoré nahromadili „jeho“ parazitom dosadení politici.

Autorom textu je Jeff Curie, celosvetové známy analytik a hlavný komoditný stratég banky Goldman Sachs, ktorý klepol po hlavičke a vyjadril sa, ako on vidí z náhľadu celosvetový pohyb.

AfD sa v prieskumoch doháňa Scholzovu SPD V Nemecku liberálna AfD získalo po prvý krát v dejinách Spolkovej republiky kreslo v zemskej rade. Pritom na podpore protikandidáta za CDU sa zhodli všetky zbývajúce strany zľava do prava, ale ani to  nestačilo !!! Nemecky inštitút pre ľudské práva (DIMR) prispel do debaty o zákaze druhej najsilnejšej strany v krajine. To sa deje v Nemecku, ktorá ma zásadný vplyv spolu s Francúzskom na politiku EU.

Voľby v Nemecku dokladujú, že AfD je za dôrazne vystúpenie Nemecka z EU. Voľby v Durínsku sú vyjadrením toho, čo si Nemci myslia, zvlášť na východnej časti krajiny o politike vládnej koalície, ale tiež o EU.     

Zatiaľ čo Ukrajinci umierajú pri obrane svojej pôdy, finančné inštitúcie zákerne podporujú konsolidáciu poľnohospodárskej pôdy oligarchami a západnými finančnými záujmami. Tvrdí to F.Mousseau, politický riaditeľ nezávislého thin tanku Oakland Institute. Profesorka O.Borodina z Národnej akadémie vied Ukrajiny uviedla v správe  Oakland Institute – War and Theft of Ukraines Agricultural Land (2/2023) „Procesy voľného predaja a kúpy pôdy sú čoraz viac liberalizované a inzerované. To skutočne ohrozuje práva Ukrajincov na ich pôdu, za ktorú pokladajú svoje životy“. Jedná sa o 9 mio ha (28%) ukrajinskej ornej pôdy kontrolovanej oligarchami, ostatná je viac ako 8 mio ha využívaná domácimi farmármi.                         

Vyjadrenie Nory Mojsejovej na kauzu Borisa Kollárovi Čítala som, že všetci vyzývajú chudáka Borisa, aby vzdal sa funkcie v parlamente. Ja si myslím, že keby sa všetci, čo udreli ženu vzdali funkcie, nemal by kto vládnuť ani nebol v parlamente. Toto je najväčšia sranda, že zlodej kričí chyťte zlodeja.  

A propo, ten kto chce vedieť, nech si prečíta záznam z voľby predsedu NR SR z 20.3.2020. Celý problém tkvie v politických dohovorov vtedajšej 95. Politické záujmy boli a sú nadradené hodnotovým postojom. Jediný v diskusii s vecným prejavom vystúpil R.Fico, ktorý povedal, B.Kollár bol legitímne zvoleným poslancom má plné právo sedieť v Národnej rade SR. Súčasne ale upozornil na ústavne významné postavenie predsedu NR SR, najmä vo vzťahu ku kontroverzným informáciám o minulosti Borisa Kollára. Na to sa zmohla vtedajšia koalície atakmi na Fica, ale nie na argumenty, ktoré Fico predniesol. „Prosím, Národná rada si môže vybrať za predsedu Národnej rady, koho chce. Ale teraz sa bavíme o vážnom bezpečnostnom riziku. Prečo ste si z 95 ľudí nevybrali niekoho iného?… Pýtam sa, prečo trváte na jeho osobe“.

USA sa nedokážu vzdať ruského jadrového paliva USA neustále sú iniciátorom zavádzania proti ruských sankcii a núti k tomu aj svojich spojencom. Paradoxne Washington naďalej pokračuje v obchodovaní s Ruskom. V centre pozornosti je naďalej ruské jadrové palivo. Informoval o tom Newsweek. Na palivo neboli doteraz zavedené žiadne sankcie. Podľa článku ruský Rosatom poskytuje USA až štvrtinu potrebného jadrového paliva. 

Maďarsko sa bráni, pripravuje najprísnejší zákon na ochranu deti v Európe. Pritom EU tvrdí, že je v rozpore s právom EU. J. Vargová, ministerka spravodlivosti Maďarska oponuje, že ide o zakotvenie hodnôt v maďarskej ústave. Ďalším problémom bolo zasahovanie USA do posledných parlamentných volieb v Maďarsku. Opozícia dostala od relevantných mimovládnych organizácii viac ako 10 mio € na ovplyvňovanie maďarskej politiky vo svoj prospech. Napriek dostupným dôkazom EU o tomto škandále mlčí. Vargová tento spor jasne pomenovala „Okliešťovanie právomoci členských štátov a pokusy o zasahovanie, najmä s ohľadom na proces a inštitucionálny rámec demokratických volieb, nie je demokratická participácia, ale outsourcing (odber zdrojov z oblasti mimo) demokracie.      

Lotyšsko vymiera? V čase úspechu Lotyšska na MS, kedy vďaka „štedrosti“ Švajčiarov sa posunuli na bronzovú medailu (na úkor SR) prišla informácia, že počet obyvateľov Lotyšska kleslo na počet 1.826.608 obyvateľov, za posledný rok je to úbytok 17.500. Dôvody úbytku v posledných rokoch treba hľadať v úniku mozgov, hlavne odkedy je Lotyšsko v EU a schengenskom priestore. Alarmujúce je to v segmente mladých ľudí. Za znížením počtu tejto skupiny stojí pokles pôrodnosti, klesajúca životná úroveň ale aj emigrácia. V tomto roku pristupuje doposiaľ aspoň pre mladých nepoznaný dôvod, čím je zavedenie vojenskej služby. Do roku 2028 ma sa každoročne povolať 7500 Lotyšov, čím sa armáda zvýši z 22.000 na 50.000 tisíc vojakov vrátane územnej obrany a záloh. Výsledkom je, že vojenská služba sa nestretla u mladých s pozitívnym ohlasom.          

Pán Biden už má svoj vek. Jeho muskulatúra nie je pre „demokratov“ podstatná. Relevantne pre nich je to, že „poslúcha na povel, bez vysvetlenia“. To, že občas na schodoch spadne či sa pošmykne, začína patriť k jeho imidžu.    veci-verejne.sk (odkaz od Jozefa Brezinu)     

Taraba odkazuje Hegerovi a Naďovi, čo a za čo sa s nimi stane o 5 mesiacov. „Nemecko oznámilo, že sťahuje zo Slovenska protivzdušnú obranu PATRIOT, ktorá bola sem poslaná za to, že sme darovali S300. Agenti Heger a Naď keď darovali S300, tvrdili, že dostaneme protivzdušnú obranu za miliardu. Výsledok je, že nemáme nič len stratu za darovanú S300 a darované Migy. Ešte 5 mesiacov a budú braní na zodpovednosť.   

„Úradnícka“ vláda bez dôvery nedostala v NR SR väčšinu (ZA bolo iba 34 poslanci) nie je o nedôvere Ľ.Ozorovi, je to odozva „spokojnosti“ voči prezidentke, ku ktorej požíva nedôveru viac ako väčšina poslancov ale aj verejnosti, aj napriek zázračným číslam dôvery v prieskumoch.  U nej dominujú dva problémy. Je to zviazanosť z jej materskou stranou a liknavosť, že po vyslovení nedôvery vláde 15.12. nemenovala vládu ale dala priestor, aby voľby do NR SR sa konali až po 10 mesiacoch, čo je svetový unikát.    

Všetkého moc škodí Mladi príliš veľa sa venujú svojmu tabletu, a podmnožina mladých začína byť v Západnej Európe politickým problémom. Francúzsky parlament ma v pripomienkovom konaní zákon, ktorý ma regulovať influencerov na sociálnych sieťach. Šikovní vedia zarobiť veľké peniaze. Pritom od neho sa nič iné nečaká ako vysoká sledovanosť. Vo Francúzsku zistili, že influencermi sú aj šikovné deti, ktoré programovo úspešne propagujú hazard a konzum. Preto v návrhu zákona sa navrhuje trestať ich dvoma rokmi a pokutou 300 tisíc €. Propagácia hazardných hier ma byť obmedzená na platformy, ktoré majú možnosť zakázať prístup nezletilým. 

Prečo korunovácia KAROLA III konala sa 6.mája, 6 deň v týždni a 6 mesiacov, 6 týždňov a 6 dni po pohrebe jeho matky, ktorý bol 19.9.2022?