„Občianska iniciatíva národných síl Za slovenské slobodné a zvrchované Slovensko“, verejne vyzvala všetkých Slovákov, aby pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami spojili všetky národno-kresťanské politické subjekty.

 

Vo výzve všetkým Slovákom podpísaní pod iniciatívu na úvod pripomenuli, že pred tridsiatimi rokmi sa aktívne podieľali na záverečnej etape zápasu Slovákov za rovnoprávnosť, ktorý vyvrcholil obnovením slovenskej štátnosti 1.januára 1993.

„Konštatujeme, že táto kľúčová politická hodnota ako podstata a nevyhnutná podmienka našej národnej slobody, rovnoprávnosti a zvrchovanosti rozhodovania o sebe - je v kritickom existenčnom ohrození“. Sú preto presvedčení, že na zmenu k lepšiemu  je nevyhnutne potrebné stretnutie predstaviteľov národných síl s cieľom dohodnúť sa na vzájomnej predvolebnej  a povolebnej spolupráci pri záchrane slovenskej štátnosti.   

„Jediným legálnym demokratickým inštitútom na zastavenie krízy a návrat k normálnemu fungovaniu nášho štátu na prospech jeho občanov sú nastavajúce voľby do NR SR“.

Zastávajú tak názor, že v nasledujúcich voľbách 2023 pôjde o všetko podstatné a hodnotné, čo slovenský národ v dejinách svojou tvorivou prácou dosiahol. 

Pod iniciatívu sa podpísali okrem iného občianske osobnosti A.Hykisch, R.Tóth, V.Timura, A.Bláha, J.Zajac, O.Zimka, Š.Hrušovský, P.Stanek, J.Hadžárik, V.Hornáček.