“Nemýľme sa, EÚ nie je Európa! A Slovensko to nie je len Globsec, Naď a Čaputová. To sú milióny ľudí, ktorí chcú žiť normálne a slobodne.”

 

Milan Uhrík zorganizoval tlačovú besedu, na ktorej informoval o stretnutí patriotov a vlastencov z rôznych kútov Európy, aby slovami Uhríka “prezentovali, že nielen ten globalistický názor je správny, a nielen globalisti majú právo prezentovať svoje názory v médiách.”.

V čase, keď sa na Slovensku konala konferencia GLOBSEC sponzorovaná aj zbrojárskymi firmami, ktoré už zo svojej podstaty nemajú žiaden záujem na mieri, v tichosti, bez záujmu médií sa konala aj iná konferencia.

“Zárodok obrovskej spolupráce vlastencov v Európe! Spoločne proti globalizmu!” Takéto bombastické titulky dal Uhrík svojmu textu. Avšak záujem médií sa mu vzbudiť nepodarilo. Uhrík píše: “Dnes prišli do Bratislavy poslanci z poľského Sejmu, českej Snemovne, nemeckého Bundestagu, z belgického aj rumunského parlamentu a taktiež z Katalánska. Prišli, aby sme spoločne odmietli nezmyselnú a nebezpečnú politiku EÚ a globalizmu.”

Stretnutie sa symbolicky konalo v deň začatia Globsecu. Účastníci konferencie sa zhodli na kritike súčasného vedenia EU. “EU nie je Európa a my odmietame, aby tieto dva pojmy boli zamieňané. My sme za Európu. Sme Európania, sme za európsku spoluprácu, ale sme za spoluprácu, ktorá bude ekonomicky výhodná pre všetkých zúčastnených, a nebude slúžiť diktátu nadnárodnej moci,” povedal Uhrík.

“Spoločne odmietame európsku dúhovú agendu, zelenú agendu, a podobné politiky, ktoré likvidujú európske hospodárstvo. Spoločne odmietame globalistickú agendu, či už je to nadvláda veľkých nadnárodných korporácií, zavádzanie digitálnej cenzúry, obmedzovanie hotovosti alebo digitálne špehovanie občanov.” Odmietnutie sa týka i nadvlády WHO.

Spoločného vyhlásenia:

Zjednotení za Európu proti globalizmu EÚ bola založená ako spolok suverénnych nezávislých národných a demokratických štátov, ktoré spolupracujú v snahe o mier a prosperitu občanov. EÚ sa však v posledných rokoch odklonila od týchto cieľov a mení svoju tvár na politickú silu, ktorá sa snaží potlačiť našu suverenitu, slobody a meniť našu kultúru a životné zvyky. Namiesto služby občanom začali európski lídri hájiť cudzie globálne a korporátne záujmy. Táto EU nie je Európa. Naši občania nepotrebujú super štát vedený globalistami a federalistami, ktorí tvrdia, že v našich životoch potrebujeme viac Európy.

Čo v skutočnosti potrebujeme, je lepšia Európa, kde sú základné práva európskych občanov chránené a suverenita členských štátov rešpektovaná. Stojíme tu zjednotení a odhodlaní spolupracovať v súlade s tvorbou lepšej budúcnosti pre naše krajiny. Odmietame súčasné smerovanie EU a progresívno liberálnej ideológie, ktorá poškodzuje európsku civilizáciu a kultúru. Odmietame tak zvané zelené politiky, ktoré ničia náš priemysel a prosperitu. Odmietame politiku, ktorá hľadá oponentov a nepriateľov namiesto toho, aby hľadala partnerov, rast a možnosti spolupráce.

Staviame sa za mier, slobodu, stabilitu a prosperitu. Ponúkame ochranu skutočných európskych záujmov, ochranu našich občanov, priemyslu a kultúry. Voláme po vyváženej a vzájomne prospešnej hospodárskej spolupráci európskych štátov, ktorá prinesie blahobyt a bezpečnosť pre našich občanov. Chceme chrániť našu krásnu prírodu s láskou a starostlivosťou, ale bez poškodzovania nášho hospodárstva a konkurencieschopnosti. Nechceme našu originálnu európsku rozmanitosť meniť na akýsi druh globálnej uniformity.

Skutočná rozmanitosť môže byť dosiahnutá len ochranou našich hodnôt, identity, suverénnych národných štátov a tradícií. Keď cestujeme do Flámska, chceme vidieť Flámsko, keď cestujeme do Poľska, chceme vidieť Poľsko, keď cestujeme do Nemecka, chceme vidieť Nemecko ...

Preto veríme, že hlas každého národa jednoducho musí byť rešpektovaný. Preto trváme na ochrane našich hraníc a odmietnutí masovej nelegálnej migrácie, ktorá mení charakter Európy.

Ako ľudia milujúci slobodu odmietame totalitné a extrémistické ideológie, vrátane zelenej, dúhovej a globalistickej agendy, ktorá sa snaží o kontrolu našich životov, rodín a štátov, vrátane nadvlády korporácií, novej pandemickej zmluvy WHO, alebo pokusov o elimináciu hotovosti, cenzúru či digitálne sledovanie. Chceme vrátiť a chrániť Európu Európanom a chrániť naše krajiny. Veríme v spoluprácu. Sme pripravení brániť skutočné záujmy Európy, Európanov a nie sme v tom sami.

V štátoch Európy sú nás milióny, ktoré volajú po zmene, zdravom rozume a obnove skutočných európskych hodnôt, konzervatívnych, kresťanských, rodinných, vlasteneckých, ktoré boli základom európskej civilizácie a prosperity po stáročia. Pretože toto je naša sila a toto ja naša misia, s ktorou musíme uspieť! A my uspejeme. Stojíme tu zjednotení za Európu, zjednotení proti globalizmu. Čas na zmenu práve nastal.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Yvw0udJsYJI