Poviete si, čo je na tom, vybudovanie jedného chodníka. Veď je to povinnosťou mesta, obyvatelia platia dane, tak nech sa radnica stará. Žiaľ, nie sú veci také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdajú. Potrieb renovácii, rekonštrukcií a budovanie nových stavieb, je na území Čadce neúrekom. Kam sa človek pozrie, treba veci obnovovať a udržiavať. Peniaze ale nie je ľahké zabezpečiť.

Už v minulom volebnom období  sa v lokalitách sídliska III. a Kýčerky podarilo čo to urobiť.   Po mnohých chodníkoch a trasách sa nedalo prejsť. Po prechádzke alebo ceste do roboty, školy i kostola bol človek mierne rozladený.

Mesto do tejto oblasti investovalo už desaťtisíc eur.  Vybudovalo nové prepojovacie trasy, dohromady 400 metrov nových komunikácii – chodníkov. Na povrch mnohých  z nich sa  už naozaj nedalo pozerať.

Pripomeňme si konkrétne príklady rekonštrukcií.  Známe je prepojenie medzi Chalupkovou ulicou a blokmi 17 a 26. Neprehliadnuteľný je asfaltový „koberec“ medzi Školskou a Bajzovou ulicou.

Obyvateľom určite uľahčuje chôdzu asfaltová plocha na miestnej pošte či kompletne zrekonštruovanej mierovej ulici.  Nový je i chodník, ktorým vodia rodičia deti do miestnej sídliskovej škôlky.

Aj tento rok v tomto smere mesto nezaháľa.  Vzniká nová, 350 metrov dlhá komunikácia pre chodcov  v šírke 2,5 metra medzi Kýčerkou a Sídliskom III. Mnoho Čadčanov si už roky tadiaľ kliesni cestu, neraz po blate.

Na návrh poslanca Vladimíra Malíka a so súhlasom mestského zastupiteľstva  mesto v týchto dňoch buduje chodník v hodnote 50 tisíc eur. Práce sú v plnom prúde.

Komunikácia je neobvykle široká. Podľa riaditeľa Mestského podniku v Čadci Petra Lariša je to preto, aby v zime mohli chodník pohodlne udržiavať mechanizmami.  Šírka  bude výhodou aj pre  mamičky s kočíkmi či  in-line korčuliarov.

Primátor Milan Gura: „Dávame si záležať na tom, aby obyvatelia sídlisk pocítili záujem a starostlivosť mesta o kvalitu ich života. Chcem im  garantovať  dôstojný priestor pre život, aby mohli byť na svoje mesto pyšní.  Patrí to k zodpovednosti primátora, k jeho manažérskej funkcii a ja sa k nej rád hlásim,“ dodal primátor

www. mestocadca.sk, 8.8.2016