Všimnite si, ako sú slovenské médiá ticho o premenovávaní ulíc na Ukrajine. Čítali ste v slovenskej pravicovej tlači niečo o tom, že Kyjev chce premenovať ulicu generála Vatutina, ktorého počas druhej svetovej vojny zabili banderovci, na ulicu Šucheviča, čo bol zástupca veliteľa Nachtyhalu, jednotky podriadenej SS, nacista, ktorý na Ukrajine organizoval masové čistky proti Poliakom a Židom? Nie, SME ani Denník N o tom nepíše.

V slovenských televíziách sa neobjavia zábery, ako súčasní ukrajinskí banderovci, nacisti a fašisti zbesilo mlátia demonštrantov, ktorí proti zmene názvu protestujú. Išlo o pochod ukrajinských socialistov, ktorí odmietajú fašizáciu Ukrajiny. Pochod bol povolený a polícia mala demonštrantov chrániť. Namiesto toho sa len prizerala, ako nacisti mlátia pokojne demonštrujúcich ľudí, vrátane dôchodcov. Zbabelé a zverské. Ťažko zranili desiatky ľudí. A ukrajinská polícia sa na tom zabávala.

To sú tí demokrati, ktorých tu pravicová tlač glorifikuje. Tí, ktorí sa snažia premenovať ulice na počesť fašistov, nacistov a iných nacionalistických vraždiacich monštier. Myslím si, že Kiska by mal za toto venovať Porošenkovi ešte jedno tuhé objatie a možno aj pusinku na líčko. Lebo Ukrajina si to podľa slovenských médií určite zaslúži. A o svinstvách, čo páchajú nacisti, ani muk.

Lebo slovenské médiá sú až také objektívne, že vedia lepšie, o čom sa ich čitatelia majú či nemajú niečo dozvedieť... Mne osobne je z toho zle a varujem pred fašizáciou Ukrajiny. Varujem pred zamlčiavaním takýchto faktov. A varujem pred tým, aby tu niekto glorifikoval Ukrajinu. Obete útoku neonacistov v Kyjeve majú moju plnú solidaritu. Toto je cez všetky čiary.

(Ľuboš Blaha)

http://noveslovo.sk/prispevok-v-blogu/Co_sa_o_Ukrajine_z_nasich_medii_nedozviete