Nepredám moju krajinu, moju hrdosť, moju budúcnosť a možnosť zmeniť nariadenia tejto Európy pre dobro mojich detí, pre jedno kreslo v parlamente. Vo videu určenému Emanuelovi Macronovi,, ktoré tlmočil minister vnútra Talianska Mateo Salvini.

Macron, ktorý nás pozval do Paríža na základe toho, že lode ktoré vozia migrantov musia ísť do Talianska. Bol som prekvapený, lebo som nepodpísal dokument a neprišiel som do Paríža. Predstav si, aké zvláštne. Mimochodom žiadny minister nešiel do Paríža, pretože Paríž nie je centrom sveta, Macron nie je nový Napoleon, ktorý zvoláva, pozýva, uráža, vyhráža sa ... kamoš môj.

Doma máš pár problémov, takže staraj sa a postaraj sa o požiadavky Francúzov, pretože Taliansko nebude nikdy tvojim táborom pre utečencov.

Chceš otvorené prístavy? Máš prístav Marseille, Korzika je plná prístavov, Francúzsko je veľké, solidárne, štedré.

Záleží ako sa rozhodneš podľa svojich zákonov, nestresuj nás. Keď si myslíš, že ti prídem podpísať dokument, v ktorom lode budú chodiť do najbližšieho prístavu v Taliansku a až potom sa bude rozhodovať kam tých ľudí rozdelíš, tak si na vedľajšej koľaji, pretože si našiel zlého ministra, zlú stranu a zlú krajinu, Taliani nebudú kolóniou nikoho, nie sú nikoho sluhovia a nikoho otroci.

Toto nie je budúcnosť Európy, ktorú mám na mysli, v ktorej Macron a Merkel rozhodnú, „ty choď tam a ty tam a ostatní im to podpíšu“.

Nie, nie. Nezaujíma ma, že v hre je nejaké kreslo. Nepredám moju krajinu, moju hrdosť, moju budúcnosť a možnosť zmeniť nariadenie tejto Európy pre dobro mojich deti, pre jedno kreslo v parlamente.

Takže buď sú pozvánky do Paríža od pána Macrona motivovane stotožňujúce a slušné, inak nie sme druhé dámy, aby sme niekomu robili len spoločnosť.

Keď chceš otvoriť prístavy, tak otvor si francúzske. Keď ich budeš otvárať, tak otvor aj hranice vo Ventimigliu, kde francúzski pohraničiari vracajú naspäť migrantov. V minulosti ste nechávali migrantov v noci v lesoch medzi Talianskom a Francúzskom.

Lekcie demokracie, štedrosti, solidarity a dobrosrdečnosti od Macrona nepotrebujem. Na tvoje zdravie Emanuel

Dôvetok: Neplatí to biblické, kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený?