V denníku ŠPORT sa dozvedáme o dianí v športe. V jednom čísle ukázalo sa, ako môžu byť športové noviny previazané s politikou.

 

V obchodnom dome v Bratislave T.Kuťku, bývalý tréner hádzanárok sa náhodne stretol s  čitateľom jeho rubriky „Priama reč“. Stretnutie, ktoré poteší každého, ktorý píše. Dotyčný pán na T.Kuťku zhurta „Vy ste o mne napísali, že som hochštapler! Nebojte sa, nepôjdem po Vás, rád by som sa vás však na niečo spýtal “.   

Po chvíli bol dôvod rozhovoru pre T.Kuťku jasný. Autor článku pomenoval priekupníkov z lístkami na MS v hokeji športovými parazitmi, podvodníkmi a hochštaplermi. Dotyčný pán sa priznal, že je tiež priekupníkom z lístkami. Dotklo sa ho takého pomenovanie. On kúpi lístky, s minimálnym desaťnásobným ziskom ich predá. Hneď pridal dôvetok, ako jeden vysokopostavený politik dobre informovaný skúpi pozemky, kadiaľ má byť trasovaná  diaľnica, za 25 tisíc € a potom ich predáva za desaťnásobok tejto sumy.

Dotyčný pokračoval „Nebudem ho menovať, dozaista veľmi dobre viete, koho mám na mysli. Oficiálne je to slušný človek, dokonca  vraj „charakter“, vyzerá ako G.Clooney a tvári sa ako Panna Mária. Uznávam vás, ako píšete, ale keď ste taký frajer, prečo aj o takýchto ľuďoch nenapíšete čistú pravdu? Preto, že oni sú „smotánka“ a my, ktorí sme so svojimi profitmi v porovnaní s nimi úplné „béčko“, sme hochštapleri?“.

Dotyčný mal pravdu, Francúz by to komentoval slovami - c´est la vie ...