Mesto Čadca by asi bolo lepšie premenovať na Kocúrkovo.

V tom meste babrákov by ste totiž mohli považovať za prirodzenú takú činnosť – nečinnosť zodpovedných pri ochrane majetku nás všetkých. Pozemky a 6 miliónová „darovaná” hotovosť by tam asi tiež nestáli za to, aby sa o ne skutočne bojovalo.
Pán primátor a skupina poslancov preukázali značnú dávku „šikovnosti”, keď robili všetko proti tomu, aby sa dovolanie podalo. A ako v správnom Kocúrkove, poslancov, ktorí tak urobili a dali mestu šancu na vrátenie peňazí a pozemkov, neustále kritizujú.

Za právne analýzy, ktoré viedli k nečinnosti, zaplatilo mesto 13.000 € a naproti tomu analýzy skupiny poslancov, ktorí to myslia od začiatku úprimne a vážne, i keď sú za to v nevôli pána primátora, iba 2.000 €.

V čase krízy ozaj prepych zo strany mesta. A život v Kocúrkove pokračuje. Právnička mesta zrazu dostala pokyn  bojovať o vrátenie peňazí a pozemkov aj napriek tomu, že od začiatku zdieľala názor pána primátora. Tu by asi bolo na mieste zaplatiť právnika, ktorý má na vec názor opačný ako mal primátor a rovnaký, ako generálny prokurátor. Taký právnik by mal zastupovať mesto.

Veď prečo sa na menej podstatné právne úkony draho platili právnické kancelárie a zrazu, keď ide o nemalý majetok občanov Čadce, ideme šetriť?

A máme aj druhú kocúrkovčinu. Tragikomicky vyznieva tvrdenie, že na účte mesta boli koncom marca 2 milióny € a o pár dní je potrebne zobrať úver na plaváreň, telocvičňu a naplnenie ostatných predvolebných sľubov. Nehovoriac o tom, že mesto zobralo ďalší úver na výplaty zamestnancov. A v braní úverov na ľúbivú predvolebnú politiku sa ide pokračovať a za posledné týždne treba dobehnúť to, na čo nebol vyše tri a pol roka čas. Možno sa to všetko zdá akési divné, ale v Kocúrkove to už raz tak chodí a kto to nemôže akosi pochopiť, má bohužiaľ veľkú smolu .....

Článok bol zverejnený v Ozvene Čadce č. 8/2010