V súčasnosti ste poslancom Mestského zastupiteľstva v Čadci. Budete kandidovať aj v nadchádzajúcich voľbách?

Áno, budem sa uchádzať o dôveru občanov aj ďalšie volebné obdobie za volebný obvod č.3. Doteraz som pôsobil v MZ trikrát a rád by som zúročil doterajšie skúsenosti aj v budúcom MZ.

Zároveň chcem poďakovať všetkým svojim voličom, ktorí mi svojimi hlasmi umožnili nadobúdať skúsenosti a mať účasť na správe veci verejných v našom meste.

Čo nám môžete o sebe povedať?

Som rodený Čadčan. Pred necelými dvoma rokmi som sa presťahoval zo sídliska Žarec do rodného domu v centre mesta. Som ženatý, mám troch synov. Pracujem na Pedagogickej a  sociálnej akadémii sv. Márie Goretti v Čadci – momentálne ako učiteľ hudobnej výchovy. Moja manželka je tiež učiteľka  – katechétka. Niektorí ma môžu poznať aj ako organistu vo farnosti sv. Bartolomeja. Taktiež som mal tú česť byť spoluzakladateľom festivalu duchovnej piesne Magnificat.

Čo sa podarilo v súčasnom MZ dosiahnuť?

Mrzí ma, že mnohé návrhy z nášho poslaneckého klubu nemali dostatočnú podporu, ale napriek tomu „rozvírili“ diskusiu a boli „svetlom“ pre mnohých.

Najviac asi teší to, že napriek nekonaniu vedenia mesta v spore o 30 mil. (Sk) (na týchto stránkach bol podrobne vysvetlený), na podnet Ing. Guru sme niektorí poslanci dali podnet na Generálnu prokuratúru, aby mesto o tieto prostriedky neprišlo. Myslím si, že mesto bolo, v práve a preto sa musí brániť. Generálna prokuratúra nám dala za pravdu a súdny spor vrátila.

Aké vízie, plány a ciele by ste chceli ako poslanec naplniť?

Na túto otázku sa už odpovedá lepšie, ale ľahko je nasľubovať hory – doly. Toto som nikdy ani nerobil (iba sem – tam manželke). Prostredie v našom meste je macošské k deťom a mladým rodinám. Chýbajú detské ihriská pre najmenších. To treba zmeniť.

Do časti Vojty je konečne nová cesta (hoci mohla byť aj lepšia), pristal by jej cyklochodník k Vojtovskému minerálnemu prameňu (kto ho nájde v týchto dňoch je vraj dobrodruh).

Čadci chýba nejaká oddychová zóna. Treba sa zasadiť za realizáciu projektu cyklochodníka „Strieborná Kysuca“ aspoň na území mesta Čadca a tak vyprovokovať aj ostatné obce. Mohol by som ešte dlho pokračovať, je toho naozaj dosť čo by sa malo zlepšiť..

Kto by bol podľa Vás vhodným primátorom v budúcom volebnom období?

Asi neprezradím žiadne tajomstvo, že mojím kandidátom bude Ing. Milan Gura, s ktorým som začínal prvýkrát v MZ a poznáme sa už pár rokov. Preto sa mi možno ľahšie rozhoduje. Občania by sa však mali rozhodovať nie podľa ľúbivých slov, ale podľa skutkov.  -r-

Článok je zverejnený so súhlasom redakcie Ozvena Čadce (č.10/2010)