(Inými očami, 18.12.2010)

Čadčania sa rozhodli, kto bude ďalšie štyri roky riadiť mesto.

Vo voľbách si zvolili za primátora Ing. Milana Guru a taktiež nový poslanecký zbor. Mnohé známe tváre v poslaneckých kreslách doplnilo viacero nových osobností. Pevne verím, že skončilo obdobie delenia sa poslancov na tzv. koaličných a opozičných. Verím, že sa všetci spoja a pôjde im o jedno. O mesto, o Čadcu, o ľudí, ktorí v ňom žijú a nie o osobný prospech, pomstu za to, že niekto vyhral a niekto prehral.

Dúfam, že je preč obdobie urážania, osočovania, zastrašovania a nastane už v meste pokoj. Treba sa spojiť a spoločne pracovať na tom, aby toto mesto bolo ozaj perlou Kysúc. Iste treba pokračovať v tom dobrom, čo predošlé vedenie mesta začalo, netreba za sebou páliť mosty a všetko zrušiť, skončiť iba preto, že to boli myšlienky a snaha tých predošlých. To by bola veľmi veľká chyba a ako poznám nového primátora, bude sa snažiť zo všetkých síl napĺňať to, čo sľúbil Čadčanom. Vyhrať mohol iba jeden zo šestice kandidátov a je chlapské priznať si prehru, lebo tak, ako vyhral Gura, mohol vyhrať aj Vražel alebo Holeštiak. Je na osobnom charaktere každého, ako prijme výsledky volieb. Ako prijme vôľu ľudu. Pomerne vysoká účasť na voľbách svedčí o tom, že občanom Čadce ozaj záleží na tom, akým smerom sa bude mesto uberať.

Osobne si myslím, že Milan Gura je ten správny človek, ktorý nesklame občanov, nesklame tých, ktorí mu pomáhali, ktorí stáli pri ňom v dobrom aj zlom. Poznám ho osobne vyše 25 rokov a viem, že je to rovný chlap, chlap, ktorý si stojí za slovom, chlap, ktorý vie prijať oprávnenú kritiku, vie si priznať chybu, ak ju niekedy urobí.

Veď sme ľudia a človek nie je neomylný. Podstatné je, aby vždy ostal  obyčajným človekom, jedným z nás a nehral sa na niečo viac. Lebo ten, kto vysoko lieta, zvysoka aj padne a o to viac ho to potom bolí. Je najvyšší čas povýšiť spoločenské potreby nad osobné a skončiť s klamaním, urážaním a osočovaním. Na druhej strane je ale potrebné naďalej hovoriť ľuďom pravdu, aj keď bude často nepríjemná a bude bolieť.

Za Ozvenu Čadce prajem novému primátorovi nášho mesta veľa zdravia a iba správne kroky, ktoré ho budú viesť po tej primátorskej cestičke. To isté prajem aj novozvoleným poslancom, aby vždy zahlasovali za správnu vec, aby hlasovali srdcom a zdravým sedliackym rozumom a nie preto, že im to niekto prikáže.

A ešte na záver by som chcel osobne poďakovať všetkým, ktorí podporili svojím hlasom moju kandidatúru za poslanca volebného obvodu Čadečka, Podzávoz a Milošová. I keď som nezískal dostatočný počet hlasov, všetkým mojim voličom ďakujem, že mi vyjadrili podporu.

ĎAKUJEM!!!!

Článok je zverejnený so súhlasom redakcie Ozvena Čadce (č.12/2010)