Nech nasledujúce riadky od známeho trefného blogera, ktorí nešetrí politikov, dáva návod, ako v rozbúrenom politickom chaose zvoľniť.

 

Dva týždne som bol mimo EÚ, avšak v členskom štáte NATO (Turecko). Dva týždne žiadna modro-žltá! Dva týždne žiadne sankcie! Dva týždne žiadne zdražovanie energií… (mimochodom cena pohonných hmôt v Turecku, v prepočte od 1,35 do 1,50 €/L!). Dva týždne pokoj, kľud, mier…

Na pláži, v hotelovom komplexe, ale aj v meste, boli vedľa seba Rusi, Ukrajinci, Slováci, Česi, Maďari, Nemci, Holanďania, ba aj Poliakov som započul a nikto sa s nikým nehádal, nikto na nikoho chmúrne nezazeral, nikto nikoho nenazýval dezolátmi, opicami, ruskými-americkými agentmi a pod.

Samozrejme v meste, keď sme boli na nákupy (rifle, obuv a pod.), tak domáci boli taktiež bez predsudkov ku ktorémukoľvek turistovi! Ku každému milí a úslužní! Platiť sa dalo eurami, dolármi…, samozrejme zjednávanie cien je miestny folklór a preto sme to plne aj my využívali.

Samozrejme, vzhľadom na to, že sme predsa len staršia generácia a počas socializmu sme mali povinnú ruštinu, tak sme sa v Turecku dorozumievali výhradne po rusky a je potrebné podotknúť, že nebol najmenší problém – ako na hotely, tak aj mimo neho.

Musím však priznať, že Turci predsa len robia, aké také rozdiely medzi turistami. Nie z dôvodu toho kto drží s Američanmi, kto s Rusmi, ale výhradne z dôvodu, kto odkiaľ pochádza. Keď sme im povedali, že sme zo Slovenska, tak nás brali, ako menej majetných a dalo sa s nimi zjednať na naozaj oveľa nižšej cene, akú mali pôvodnú.

Avšak naši príbuzní, ktorí sú o niečo mladší a už nezachytili povinnú ruštinu na základnej škole, bývajú dlhodobo v Rakúsku, tak sa s miestnymi obchodníkmi dorozumievali v nemčine a zľava nebola takmer žiadna. Totiž Turci považujú Západné štáty EÚ za dostatočne bohaté a s nimi ceny nezjednávajú. (alebo žeby ešte aj pre niečo iné?)

Takže len také malé ponaučenie, načo je nám dobre vedieť aj po rusky… Samozrejme, že ten kto ovláda ruštinu ešte nie je automatický ruský agent! To na okraj pre dnešnú totálne, neoliberálmi zmanipulovanú mládež.

No a teraz k podstate môjho dnešného názorového článku. Aj v zahraničí som sledoval, čo sa deje u nás doma, aj v rámci EÚ.

A nedozvedal som sa nič iné, žiaden náznak zdravého mierumilovného rozumu, len ako ešte väčšmi Rusko zničiť, ako ešte väčšmi Rusko/Rusov nenávidieť, ako ešte väčšmi podporovať zbraňami „mier“ na východe Ukrajiny, ako Rusi padajú „vplyvom“ EÚ sankcií na ústa a ako my týmto „rastieme“, ako sa u nás doma opäť začína šíriť najnovší variant Covidu, ako opäť ti jediní najmúdrejší, pravdu majúci Covid odborníci, odporúčajú štvrtú dávku Covid vakcíny, aj keď tá pôvodná je na nový variant absolútne na nič atď.

Samozrejme, že nemôžem obísť Čaputovú, o ktorej som sa dozvedal, že sa vybrala na „Okolo Slovenska“, ale nie po krachujúcich fabrikách, ktoré krachujú jedna za druhou, na základe aj ňou podporovanej vojnovo-štvavej politiky voči Rusku, ale, že chodí po akýchsi znečistených potokoch a tak podobne!!!

Niečo neskutočné!

Tak, niežeby išla medzi pospolitý ľud, nie aby sa išla pozrieť do fabrík, kde musia ukončiť svoju výrobu lebo vzhľadom na neskutočne drahé energie sa stávajú vo svete absolútne nie konkurencie schopné…, ale ona sa vyberie na výlet, na turistiku a všade tam, kde sú problémy, ktoré dokážu zvládnuť aj miestni sami, ak by im „Vláda“ SR v tomto nerobila prekážky!

Nuž a samozrejme, že zo všetkého najviac v našich dovolených médiach, hlavne rezonovala téma nenávisti voči Rusku a ako sa s ním je potrebné, čo najviac, na Ukrajine, vojensky porátať a ako sa s nimi na východe Ukrajiny trepať a trepať!

Nuž teda všetci naši, ale aj EÚ vojnoví štváči – Čaputovci, Hegerovci, Naďovci, Korčokovci, Osuskovci, Von der Leyenovci…, nájdite si dostatočne veľkú otvorenú plochu, ďaleko od nás všetkých, pozvite si tam vami tak nenávideného Putina a trepte sa navzájom koľko sa vám zažiada!!!

Ale nám ostatným, čo máme zdravý rozum, čo nenosíme v našich srdciach nenávisť, čo absolútne odmietame vaše vojnovo-štvavé politické praktiky, nám čo chceme žiť v mieri a v súžití s každým, kto zmýšľa rovnako ako my, dajte svätý pokoj!!!

Nie je pravda, že EÚ je súdržná, že občania EÚ chcú toto, čo sa dnes v EÚ deje (nedostatok lacných energií a pod.)… Nie, nie je to pravda!

Toto chcú len vojnovo-štvaví čelní predstavitelia Bruselu, totálni lokaji USA administratívy a hlavne najväčší Bruselskí a Washingtonskí lokaji zo štátov bývalého socialistického bloku (česť výnimkám“)!

Áno, videl som za hranicami EÚ, že Ukrajina nie je ten najväčší problém sveta! Že svet sa netočí okolo Ukrajiny a ich zbabraného osamostatnenia sa, ich zapredaniu sa USA a Západu! Nie! EÚ nie je pupkom sveta! Nie! Problémy EÚ, nikoho za hranicami EÚ nezaujímajú!

Svet mimo hraníc EÚ, žije úplne iným životom! Svet mimo hraníc EÚ nerieši len a výhradne Ukrajinu!

Svet mimo hraníc EÚ sa hlavne stará o svojich občanov, aby sa mali podľa možnosti čo najlepšie a nenechá si od nikoho diktovať seba zničujúce podmienky…, a už vôbec nie preto, aby zasadili Rusku „zničujúci“ úder…

Nuž na úvod, po dvoch týždňoch zaslúženej, mimo EÚ, dovolenky, na teraz všetko…

Žiaľ tém, ktoré ničia Slovensko, ktoré bezdôvodne gniavia tento národ slovenský, občanov SR, naozaj ostáva neúrekom a budem sa im postupne venovať, ako sa hovorí, bez akejkoľvek servítky na ústach resp. na klávesnici…

https://ferro.blog.pravda.sk/2022/07/22/ked-sa-chcete-trepat-tak-sa-trepte-ale-nam-dajte-svaty-pokoj/  ... nebolo zaradené