Prepánajána, to čo tam dnes do JOJ-ky poslali „demokrati“

Ľuboš Blaha

V poslednej TV relácii Na hrane (29.6.2023) stretla sa A.Letanovská (Demokrati) s R.Ficom (SMER SD). Poslankyňa zaskočená lepšie by bolo domotaná, ako keby po „Hegerovej“ vodke. Ak by po 30.9.2023 vládli Demokrati, nikto nebude pochybovať, že ľudia sa budú mať lepšie, súdiac podľa ich predvolebnej rétoriky, že v prieskumoch majú až 2,8%. Spomínaná relácia ak by nebola vážna, bola by politická „estráda“ pred voľbami.

 

Preto nech postrehy Ľuboša Bláhu priblížia a navodia emócie, ktoré dostával divák pri sledovaní relácie.

 1. Neviem, ako sa tá nešťastná pani vlastne volá, na Denníku N minule písali, že Letovanská a keďže Denník N sa nikdy nemýli, tak jej tak hovorme.
 2. Pani Letovanská netuší nič o ekonomike, o politike, o ničom, ale je na to hrdá. A tak tam veselo splietala piate cez deviate, vraj sa máme na Slovensku dobre a všetko je fajn. Vďaka Hegerovi. A Matovičovi.
 3. A keď 400 tisíc rodín kľakne kvôli premršteným úrokom na hypotékach, tak odpoveď Letovanskej je – „no a čo, vy nezodpovedné teľce, practe sa na ulicu. Treba pomáhať Ukrajincom!“
 4. Toto je riešenie tých našich slávnych liberálnych „demokratov“ pre stredné vrstvy. Gratulujem. Nech ľudia aj pokapú. To fakt chce niekto zo strednej vrstvy voliť takýchto diletantov?
 5. Mimochodom, my, zlí „nedemokrati“ chceme zobrať miliardové zisky bankám a pomôcť ľuďom s bývaním či zdražovaním. Chudobným triedam aj stredným triedam. No chápete – zločin!
 6. Prepáčte, ale to, čo predviedla pani Letovanská, je hanba na tri zimy. Róbert Fico chrlil jedno číslo za druhým, fakty, štatistiky, riešenia. Vecne a slušne.
 7. A pani Letovanská tam niečo tárala o tom, že má odhodlanie a nádej a bla-bla-bla. A vraj ju obťažujú pacienti v sanitke. A vraj Hegerova vláda pomáhala ľuďom. Pani má mimoriadny zmysel pre čierny humor.
 8. A najlepšie je, že o nás hovoria, že my šírime nenávisť. Demokratka Letovanská v relácii dokola kopala do Artúra Bekmatova, lebo má svoje ľavicové názory – no chápete, aká trúfalosť, v demokracii!
 9. Ešte aj na svoj trápny, mesiášsky a seba stredný videoklip Letovanská potrebovala použiť hejt proti mne. Tiež som sa previnil tým, že mám svoje ľavicové názory. A vraj – „Demokrati“!
 10. Oni nič iné nevedia, len šíriť nenávisť. Nemajú riešenia, nemajú know-how, nemajú obsah. A tri roky tu ničili životy Slovákom. A takí, ako lekárka Letovanská, tu podporovali očkovací teror – ľudia nezabudli.
 11. Róbert Fico to vystihol, keď povedal, že je hanbou Hegera a Naďa, že do relácie s expremiérom pustili absolútne nepripravenú lekárku, ktorá nič netuší. O ničom. Lebo sami sa boja.
 12. Bývalý premiér Heger. A bývalý minister obrany. A ďalší ministri. A všetci sa boja a skrývajú sa za sukňu neznámej ženy, ktorá sa tam strápňuje za nich. Hanba. Pre nich.
 13. Po Demokratoch už o pár týždňov neštekne ani pes. Aby som parafrázoval slávny výrok z Pelíšok – dávam Demokratom percento. Maximálne dve. 
 14. Naďa dakde upracú Američania, veď poslúžil. Heger pôjde predávať vodku. A Letovanská bude ďalej no-name, na ktorú si nikto nespomenie už ani zajtra ráno.
 15. Nikto však nezabudne na to, akú im dal Róbert Fico príučku. Opakovane a všetkým. Ukázal im, že nie sú schopní vládnuť. Lebo jediné, či vedia, je nenávidieť Smer. A to na vládu nestačí – o tom sa už ľudia presvedčili. 

Záver tohto komunikačného skvostu:

Teraz na vážnu nôtu. Slovensko potrebuje návrat skúseností, odbornosti, sebavedomia a zdravého rozumu. Slovensko potrebuje CHLIEB A MIER.

Treba oceniť, že R.Fico pristúpil k relácii koketne, rozhodol, že nebude na Letanovskú útočiť tak, ako to robil pri prezidentke, a ani nebude dávať svoje pohŕdanie tak najavo ako v diskusii s Veronikou Remišovou.

Bolo vidieť, že má úctu k povolaniu lekára, a aj to povedal: že si veľmi váži službu, ktorú pani Letanovská vykonávala v nemocnici či v záchranke a že sám bol odkázaný na pomoc lekárov, takže to vie oceniť.

Na záver, aby to nebolo iba proti p.Letanovskej. To neznamená, že je odpísaná, asi nemá skúsenosti byť v takejto debate. Ak k tomu pripočítame Fica ako dobrého rečníka so skúsenosťou z takýchto debát, jej šanca uspieť bola minimálna. Preto je otázka na mieste, bol to zo strany Demokratov zámer poslať ju „do jamy levovej“ alebo ju ako volebnú líderku?

Zdroj: veci-verejne.sk