( úvaha o nevyužitej šanci mesta k Mesiacu úcty k starším )

Dávam si otázku, či slová primátora  „ .. že Mesto Čadca sa snaží každý deň pomôcť seniorom, pretože ich názory a pohľady na život  a rozvoj mesta sú dôležité a nenahraditeľné ...“ sú práve v Mesiaci úcty k starším frázou, alebo dôkazom, že nádej a realita v meste žijú v symbióze a vyslovené slová sú úprimné, a nie účelové?

 V záujme objektivity treba dodať, že ponuka pre seniorov v meste sa rozšírila, ale .... Nemohlo Mesto práve v Mesiaci úcty k starším mohlo urobiť niečo naviac, čo by v dobrom seniorom „vyrazilo“ dych?  Nie je ponuka umožniť seniorom nad 70 rokov zadarmo využívať MHD iba od 14. októbra do 17. novembra skôr účelovým gestom ako skutočnou pomocou, alebo nebodaj predvolebnou agitáciou? Pripadá mi to, ako keby vedenie mesta chcelo za málo peňazí veľa muziky.

Nie je to dobre odkukaný marketingový ťah obchodných reťazcov, alebo operátorov, ktorý, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú? Aj oni tak ako aj mesto vo svojej „veľkodušnosti“ ponúkajú znížený tovar alebo produkt na mesiac dva a potom plať. Za tento čas si seniori zvyknú  jazdiť MHD zadarmo. Je ta „návnada“, ktorá v konečnom dôsledku je obrátená voči ním. Takto sa môže aj náznak dobrého úmyslu popreplietať s blenom, a citlivá duša seniora plače.

Čo tak páni z vedenia mesta, aby ste po vzore iných miest poskytli tejto skupine obyvateľov jazdy po celý rok zadarmo. Potom  by tento počin pre túto od života už nič nečakajúcu skupinu obyvateľov bol spontánnejší a úprimnejší a dostal by neporovnateľne  väčšiu publicitu, ako je teraz zo strany mesta účelová mediálna samochvála.  

Už pri zavedení čipovej karty som napísal, či nemohli seniori dostať kartu grátis. Teraz dodávam, že mohla byť  kúpa ponechaná s prísľubom, že za kartu bude môcť po celý rok jazdiť zadarmo. Viem že to niečo stojí, ale zisk by prevýšil v tomto prípade peniaze.