Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Aktuality
Štátne vyznamenania 2018

 „Je pre mňa obzvlášť veľkou poctou oceniť výnimočných ľudí za ich výnimočný celoživotný prínos pre našu krajinu práve dnes, keď Slovenská republika oslavuje 25 rokov svojho vzniku. Aj vďaka vám môže byť toto výročie existencie slobodného demokratického Slovenska oslavou profesionality a nevšedného nadania, prehliadkou silných osobných príkladov a vzorov pre náš všetkých“ povedal v príhovore prezident republiky.

Celý článok...
 
Aj po 25 rokoch sa niektorí hanbia za našu samostatnosť

Prezident Andrej Kiska 2.1.2018 pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky udelil štátne vyznamenania 25 osobnostiam. Tu treba pripomenúť, že vznik Slovenskej republiky do 24 hodín od vzniku SR uznalo 62 slovom šesťdesiatdva krajín sveta. Okrem vedcov a umelcov, ktorí si ocenenie zaslúžia, ocenil aj bojovníkov proti slovenskej zvrchovanosti a štátnosti. Nech výpovede osobnosti podporujúcu túto tézu je živá a zároveň skľučujúca. Prezident zabudol na zakladateľov štátu, vyznamenal aj jej odporcov.

Celý článok...
 
Bude Zywiec nádejou pre Kysuce?

Minister dopravy a výstavby SR Á.Érsek a minister infraštruktúry Poľskej republiky A. Adamczyk podpísali v poľskom meste Źywiec 15.1. vyhlásenie o najdôležitejšej dopravnej investícií na slovensko-poľskom pohraničí, v ktorom potvrdzujú potrebu pokračovania v príprave výstavby diaľnice D3 a rýchlostnej cesty S1 v Poľsku v rámci baltsko-jadranského koridoru.

Celý článok...
 
Štatisticky počet obyvateľov 2017

Prvým Čadčanom roku 2018 je Ondrej. Narodil sa v Kysuckej nemocnici v Čadci 1.1. o 22:04. Vážil 3800 gramov a meral 53 cm. V roku 2017 sa v meste  narodilo 245 deti z toho 129 chlapcov, zomrelo 238 ľudí, do mesta prišlo 247 a odišlo 382 osôb. Počet seniorov 62 a viac rokov je 3.965 obyvateľov z toho 70 a viac rokov je 1.497 obyvateľov. Počet sobášov v meste bolo 179.

Celý článok...
 
Nitrianska deklarácia za zachovanie suverenity Slovenskej republiky

Každý z nás je súčasťou národa a národ je v každom z nás. Prišiel čas, aby každý kto ma vlasť ukotvenú v sebe, ochraňoval kríž, na ktorí útočia nepriatelia - liberalizmus a islam.

Pamäť je nebezpečná, lebo si pamätá. Pamäť národa nech je naďalej životodarnou energiou na prežitie v kľúčových okamihoch života národa a vlasti.

Slovensko sa znovu nachádza na križovatke svojich dejín. Máme suverenitu a samostatnosť, ktorú sme získali mierovou cestou a dohodou. Tým sa nemôže pochváliť veľa národov. Každý kto súhlasí s textom deklaráciou, môže cez e-mail vyjadriť svoju podporu na webovej stránke.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 64 - 72 z 663
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.