Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Všetkého veľa škodí ... ešte, že je tu Sagan

(Rozjímanie na tému, či na každom šprochu pravdy trochu)

V roku 2019 nás čakajú voľby prezidenta a poslancov do EP. Každá strana spriada plány, aby práve ona presvedčila, že je najsprávnejšou alternatívou. Sú strany, ktoré ponúkajú obsah. Sú aj také, ktoré z neľudovou ideovou bez brehosťou leda tak „mýlia“ voličov. Pritom oni to majú z pomedzi kandidujúcich strán jednoduchšie, treba poraziť Sagana a bude veselo.

Verejnosť upútava pozornosť nemedializovaným súbojom SaS -OĽaNO so Saganom. To nie je fatamorgána. To sa môže rýchlo stať slovenským politickým „folklórom“, ak obe politické strany prepadnú ošiaľu, prestanú stať pevne oboma nohami na zemi. Vychádzajú z úvahy, že Sagan víťazí a politicky tandem chrlí jednu tlačovku za druhou, potom prečo nie súboj?

Politická (davová) analýza ich upevňuje v presvedčení, ak „porazia“ Sagana, ak prekročia 108 víťazstiev Sagana počtom straníckych tlačoviek, jeho mediálny potenciál sa prikloní na ich stranu. Dúfajú zvrat, že „národ“ ich bude milovať prinajmenšom tak, ako dnes miluje národ Sagana.   

Je tu ale jeden zádrheľ. Ak víťazstva Sagana sú naplnené športovým obsahom, tlačovky tandemu sú mnohokrát neúplne s jalovými slovami blížiace k zlomu ohovorenia. Tu platí, že menej je niekedy viac. Sokrates, otec dialógu trefne pripomenul, že ohováranie je nástrojom porazeného, ktorý nemá argumenty. Z toho môže plynúť pravdivosť ľudovej múdrosti - na každom šprochu pravdy trochu.

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.